Tynki nowej generacji

System ociepleń w jednym workuTynki nowej generacji to nie tylko ciepły tynk, ale tynk termoizolacyjny, tynk ciepłochronny, tynk wodoodporny i mrozoodporny, tynk niepalny i dźwiękochłonny, tłumienie hałasu, a co najważniejsze, ekologiczny gdyż podstawowymi składnikami zastosowanymi do jego produkcji są wapno i kwarc w postaci drobniutkich baniek szklanych.

Producent wykorzystując jego walory techniczne stworzył również tynk cienkowarstwowy, tynk gazobeton, zaprawa termoizolacyjna oraz gładź do wykończeń, także sztukatorskich. Zastosowanie produktów ETG Polska pozwala na eliminację takich zjawisk jak mostki termiczne. Aplikacja tynku, poprzez związanie się bezpośrednie z podłożem wzmacnia konstrukcję, a stosunkowo szybki czas wiązania (około 48 h) pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości czasu.

Wyjątkowe walory, jakimi są niewątpliwie wysoka paro przepuszczalność, ok. 70% porowatości, pozwala obniżyć zawartość wilgoci w murze (renowacje i zabytki), czy niepalność A1, czy mrozoodporność pozwalająca zaoszczędzić na ogrzewaniu (np. warstwa tynku 25 mm na żelbeton-budynki z lat 70-tych, daje oszczędności cieplne rzędu 40-50%, pozostałe przykładowe wyliczenia i porównania w tabeli, dlaczego warto), sprawiają, że mamy alternatywę dla stosowania styropianu czy wełny.

ZOBACZ PREZENTACJĘ W PDF

DLACZEGO WARTO:
Analizując proszę o zwrócenie uwagi na poszczególne czynniki. Warto pamiętać, że współczynnik przewodzenia ciepła nie jest warunkowany przez materiał izolacyjny. Na współczynniki przewodzenia wełny, styropianu czy też płyt klimatycznych wpływa rodzaj surowców i użytych procesów technologicznych, gęstość oraz rodzaj struktury. A mianowicie spojrzenie całościowe na kwestię związaną z ociepleniem. Na żółto zaznaczyłem zasadniczą różnicę pomiędzy naszym tynkiem a wełną mineralną i płytami klimatycznymi. Trudno mi się odnosić i porównywać produkty nieporównywalne. Nasz tynk to produkt końcowy który kompleksowo rozwiązuje kwestię związaną z ociepleniem budynku. W przypadku zarówno wełny jak i płyt klimatycznych mamy do czynienia z jakimś "elementem".
Aby mieć pewność, że parametry tych produktów zostały zachowane i będą spełniały swoją rolę musimy zastosować odpowiedni klej, tynk etc.


wykonanie: e-studio